• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Цільовий внесок до статутного капіталу комунального підприємства: як відобразити в обліку

25.03.2021 195 0 2

Ситуація. Комунальне підприємство (далі – КП) є платником податку на прибуток і ПДВ. На сесії міськради в листопаді 2020 року було прийнято рішення поповнити статутний капітал (далі – СК) КП на суму 3 000 000 грн з метою придбання автогрейдера.

При винесенні такої постанови міськрада керувалася положеннями своєї довгострокової цільової Програми управління комунальною власністю (далі – Програма). У Програмі серед передбачених напрямів діяльності значиться поповнення статутного капіталу КП для здійснення заходів щодо придбання техніки для проведення робіт з утримання і ремонту об’єктів упорядкування.

На підставі рішення сесії до статуту КП були внесені відповідні зміни. А сума 3 000 000 грн після реєстрації змін до СК у грудні 2020 року була перерахована на поточний рахунок КП з таким призначенням платежу: «180409;3210;Поповнення статутного капiталу, рiшення ХХ сес. мiськради Х скл. вiд 30.11.2020 р. №425;без ПДВ».

За рахунок цих коштів КП у грудні придбало автогрейдер вартістю 2 894 076 грн (у т. ч. ПДВ – 482 346 грн) і ввело його в експлуатацію.

Запитання. Коли саме та в якій сумі в обліку КП виникають доходи від цільового фінансування капітальних інвестицій – у момент придбання автогрейдера чи протягом його експлуатації?

Коротка відповідь. Про цільове фінансування в бухгалтерському розумінні в цій ситуації говорити не доводиться. А чому це так і як відобразити операцію в обліку – читайте у статті.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали