• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Орендодавець – фізособа: розрахунок і сплата податків

У випадку коли орендодавцем є фізична особа – резидент (не підприємець), діють свої правила оподаткування та обліку. Як розрахувати і коли сплатити ПДФО, військовий збір при виплаті доходу такому орендодавцю, як вести облік орендарю, розповімо в цій консультації.

Порядок оподаткування орендної плати залежить від виду майна, здаваного в оренду. Фізособа може здавати в оренду:

  • рухоме майно – майно, яке можна вільно переміщати в просторі (пп. 14.1.105 ПК, ч. 2 ст. 181 Цивільного кодексу України від 16.01.03 р. № 435-IV, далі – ЦК);
  • нерухоме майно – об'єкти нерухомості, які розташовані на землі і не можуть бути переміщені в інше місце без їх знецінення або зміни їх призначення (наприклад, будинок, квартира, нежитлові приміщення та ін.), земельні ділянки (пп. 14.1.105 ПК, ч. 1 ст. 181 ЦК).

ПДФО

Оренда рухомого майна. Орендна плата, зазначена в договорі оренди рухомого майна, є об'єктом обкладення ПДФО (пп. 164.2.2 ПК). Особливих правил оподаткування за такими договорами ПК не передбачено, тому застосовуються загальні норми ПК:

  • ставка ПДФО – 18 % (п. 167.1);
  • податковим агентом, який зобов'язаний утримувати ПДФО і сплачувати його до бюджету, є орендар (пп. 14.1.180, п. 171.2).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали