• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Операції з інвалютою

27.07.2018 887 0 6

Бухгалтерські проводки на всі випадки у житті

У цій консультації розповімо, як відображати в бухгалтерському та податковому обліку операції купівлі, продажу та обміну іноземної валюти.

Резиденти зобов'язані придбавати інвалюту для виконання своїх зобов'язань перед нерезидентами тільки через уповноважені банки, які мають ліцензію НБУ на торгівлю інвалютою. Такі банки, у свою чергу, повинні купувати інвалюту на МВРУ за довіреністю та за рахунок клієнта (п. 1, пп. «а» п. 2 ст. 6 Декрету № 15-93).

Для купівлі інвалюти резидентам треба подати до банку відповідну заяву довільної форми українською мовою (п. 3 гл. 1 розд. IV Положення № 281). Реквізити заяви визначаються в договорі банківського рахунка або іншому договорі, укладеному між банком і клієнтом. У заяві повинне бути посилання на документи, які є підставою для купівлі інвалюти.

Для придбання інвалюти за поточними торговельними операціями (для проведення розрахунків за товари, роботи, послуги) до банку подаються (п. 1 гл. 1 розд. II Положення № 281):

  • договір із нерезидентом;
  • акт виконаних робіт (наданих послуг), підписаний нерезидентом, якщо оплата здійснюється за фактом виконання робіт або надання послуг;
  • акредитив, інкасо (для документарної форми розрахунків), вексель, яким резидент-імпортер оформив заборгованість перед нерезидентом за договором (для вексельної форми розрахунків).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали