Кінець року – саме час підвести підсумки і визначитися, чи підходить для подальшої роботи обрана система оподаткування.
У випуску ми розповіли не лише про переваги й недоліки спрощеної та загальної системи оподаткування та порядок переходу з однієї системи на іншу, але й про те, як врахувати всі нюанси перехідного періоду.
Підприємці можуть прийняти рішення про перехід на сплату єдиного податку. Як діяти у такому випадку, що необхідно врахувати та який порядок подання звітності в разі переходу:
Якщо на єдиний податок переходить підприємство, нюансів ще більше. Варто уважно поставитися до перехідних операцій:
В яких випадках платники єдиного податку переходять на загальну систему оподаткування. А також про те, що та в які терміни слід зробити єдиннику, аби піти зі спрощеної системи оподаткування:
Відмова підприємця від спрощеної системи оподаткування може бути добровільною або обов'язковою. Розглянемо докладніше обидва варіанти переходу, а також порядок і його особливості:
Якщо підприємство прощається з єдиним податком і стає платником податку на прибуток, виникає безліч питань: як тепер вести бухоблік і подавати першу фінзвітність, як в перший раз відзвітувати з податку на прибуток і як відобразити в обліку перехідні операції:
Виникають питання із «перехідним дисконтуванням»: як вибір політики й оцінок впливає на долю «старих» заборгованостей і якими будуть податкові наслідки цього вибору:
Якщо підприємство тільки зареєструвалася платником ПДВ або навпаки, анулювало реєстрацію, як оподатковувати господарські операції, які почалися до цієї події: