Дивіденди: порядок виплати та правила оподаткування
Кожна юрособа час від часу стикається з необхідністю виплати дивідендів учасникам (власникам) корпоративних прав.
З метою оподаткування під дивідендами розуміється, зокрема, платіж, який здійснюється юридичною особою, у тому числі емітентом корпоративних прав, на користь власника таких корпоративних прав у зв’язку з розподілом частини прибутку юрособи, розрахованого за правилами бухгалтерського обліку.
У спецвипуску розглянемо:
- які основні правила виплати дивідендів у комерційних підприємствах;
- які існують обмеження на виплату дивідендів;
- чи обов’язково нараховувати дивіденди, якщо в підприємства є прибуток;
- чи є строки давності для виплати дивідендів;
- які заходи відповідальності можуть застосовуватися в разі несвоєчасної виплати дивідендів.
За допомогою наших таблиць-підказок ви швидко зорієнтуєтеся, у скільки вам «обійдеться» виплата та/або отримання дивідендів. У таблицях надано посилання на норми Податкового кодексу.
Також ми розглянемо, коли та як слід обкласти податками й відобразити в обліку виплату «нових» дивідендів, які виникають в обліку платника починаючи з 1 січня 2021 року, та як відображати в обліку виплату й отримання так званих класичних дивідендів.
Не обійшли стороною і особливості сплати частини чистого прибутку державними та комунальними підприємствами і подання ними звітності за підсумками I кварталу 2021 року.
Якщо серед засновників вашого підприємства є нерезиденти (і юридичні, і фізичні особи), вам будуть цікаві відповіді на запитання з цієї теми.
Коментарі до матеріалу