Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Первинні документи при оренді

Юлія Гужел

07.06.2016 1001 0 1

Нормативна база:

  • Цивільний кодекс (далі – ЦК);
  • лист ДФС від 19.01.16 р. № 919/6/99-99-19-03-02-15 (далі – Листі № 919).

ТЕОРЕТИЧНИЙ МІНІМУМ

Передачу майна в оренду і факт надання орендних послуг необхідно підтвердити документально. І тут одним договором оренди не обійтися.

Наприклад, як випливає з норм ст. 795 ЦК, при передачі нерухомого майна в оренду і при поверненні з неї сторони повинні оформити акт приймання-передачі нерухомого майна (див. зразок 1). А в Листі № 919 ДФС рекомендує підтвердити постачання орендних послуг такими документами як акт приймання-передачі послуг з оренди майна (див. зразок 2) і платіжні документи.

Крім того, при оренді приміщень орендар може відшкодовувати вартість комунальних послуг орендодавцеві. Підтвердженням факту відшкодування можуть бути рахунки, виставлені орендодавцем, копії документів, оформлених безпосередньо постачальниками цих послуг, а додатково можна оформити акт приймання-передачі відшкодовуваних послуг (див. зразок 3). Завважте, таким актом орендодавцеві зручно оформити надання послуги, якщо строки сплати орендної плати і відшкодування вартості комунальних послуг не збігаються. Тобто у цьому випадку можна скласти два окремих акти. А якщо строки збігаються, тоді можна в акті приймання-передачі наданих послуг оренди навести і суми відшкодування вартості комунальних послуг. Вибраний варіант радимо зафіксувати в договорі оренди.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали