Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

На якій мові слід вести трудову книжку?

Бланк трудової книжки передбачає дві частини: першу – для запису українською, другу – російською мовою. Згідно з Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженою спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту населення від 29.07.93 р. № 58 (далі – Інструкція № 58), трудова книжка ведеться одночасно двома мовами: російською та українською. Чи можна робити записи в трудовій книжці тільки українською мовою?

Почнемо з того, що зразки бланків трудової книжки і вкладиша в неї затверджені постановою КМУ від 27.04.93 р. № 301. Ці зразки припускають заповнення трудової книжки українською та російською мовами.

Порядок ведення трудових книжок визначено Інструкцією № 58, згідно з п. 2.1 якої трудові книжки і вкладиші в них заповнюються у відповідних розділах українською та російською мовами. Слід зазначити, що на сьогодні Інструкція № 58 явно застаріла, проте з моменту її прийняття зміни в частині мови заповнення трудової книжки не вносилися.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали