Коригування на різниці для всіх платників податку на прибуток
Для визначення об'єкта обкладення податком на прибуток платник коригує бухгалтерський фінансовий результат до оподаткування звітного періоду на різниці, передбачені Податковим кодексом (далі – ПК; пп. 134.1.1 ПК). Правила коригування фінрезультату на такі різниці (залежно від їх виду) наведені в розділах II, III та підрозд. 4 розд. ХХ ПК.
З метою застосування різниць платників можна розділити на дві групи залежно від обсягу їх доходу за останній звітний рік. А саме:
- перша група – це платники з доходом до 20 млн грн. (включно), які прийняли рішення не застосовувати коригування на різниці з розд. III ПК. Вони коригують фінрезультат тільки на різниці з розд. II і підрозд. 4 розд. ХХ ПК;
- друга група – усі інші платники. Вони коригують фінрезультат на всі різниці (з розділів II, III та підрозд. 4 розд. ХХ ПК).
В консультації розглянемо тільки різниці, обов'язкові для застосування обома групами платників. Так би мовити, обов'язковий мінімум.
Завважимо, що платники першої групи («малодоходні») подають декларацію з податку на прибуток (далі – декларація) тільки за підсумками звітного року. І суми коригувань на різниці відображають у додатку PI до такої декларації.
Чинна форма декларації затверджена наказом Мінфіну від 20.10.15 р. № 897.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року