• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Інвентаризація основних засобів – завершуємо звітний рік

03.12.2018 870 0 1

Інвентаризація основних засобів (далі – ОЗ) та інших необоротних матеріальних активів (далі – ІНМА) передбачає, що вам треба перевірити не тільки фактичну наявність активів, але й стан кожного об'єкта, а також достовірність його оцінки. У консультації розповімо, як провести інвентаризацію об'єктів ОЗ та ІНМА і відобразити її результати в обліку.

Розпишемо покроково, як проводиться інвентаризація згідно з Положенням про інвентаризацію активів і зобов'язань, затверджене наказом Мінфіну від 02.09.14 р. № 879 (далі – Положення № 879).

Інвентаризація об'єктів ОЗ може проводитися за рішенням керівництва або власників підприємства в будь-який час. В обов'язковому порядку ОЗ інвентаризують у випадках, передбачених п. 7 розд. І Положення № 879, зокрема перед складанням річної фінансової звітності.

У цьому випадку для більшості об'єктів ОЗ (рахунок 10) та ІНМА (рахунок 11) інвентаризація повинна бути проведена протягом трьох місяців до дати балансу (п. 10 розд. I Положення № 879). Тобто дата (або період) проведення інвентаризації ОЗ та ІНМА, установлені підприємством, повинні припадати на часовий проміжок з 1 жовтня по 31 грудня звітного року. При цьому в різних структурних (і відокремлених) підрозділах підприємства інвентаризація об'єктів ОЗ може проводитися в різні дні.

Проте для окремих об'єктів ОЗ та ІНМА передбачені спеціальні строки проведення інвентаризації (п. 10 розд. I Положення № 879). Зокрема:

  • об'єкти ОЗ, які на встановлену підприємством дату проведення інвентаризації знаходитимуться поза підприємством (наприклад, автомобілі, морські і річкові суда, які відбувають у тривалі рейси) потрібно проінвентаризувати заздалегідь, до їх тимчасового вибуття з підприємства;
  • земельні ділянки, будівлі, споруди та інші об'єкти нерухомості можуть інвентаризуватися раз на 3 роки (крім нерухомості держпідприємств);
  • інструменти, прилади, інвентар (меблі) – за рішенням керівника підприємства можуть інвентаризуватися щорічно в обсязі не менше 30 % таких об'єктів з обов'язковим охопленням інвентаризацією всіх ОЗ протягом трьох років;
  • бібліотечні фонди – за рішенням керівника підприємства можуть інвентаризуватися за встановленим ним графіком протягом року.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали