Договір доручення
06.02.2018 1291 0 2
За договором доручення одна сторона (повірений) зобов'язується зробити від імені та за рахунок другої сторони (довірителя) певні юридичні дії (ст. 1000 гл. 68 Цивільного кодексу (далі – ЦК)). Дані дії можуть бути пов'язані з укладенням або виконанням договорів, виконанням процесуальних дій, складанням актів, представництвом перед третіми особами тощо.
Хто може бути стороною договору доручення?
Сторонами договору доручення можуть бути як юридичні, так і фізичні особи (у т. ч. і ті, що не мають статусу підприємця).
Може повірений діяти самостійно чи він зобов'язаний виконувати прямі вказівки довірителя?
У разі потреби довіритель може надати повіреному право без попереднього запиту відступати від його вказівок. Проте такі відступи мають бути винятково в інтересах довірителя (ч. 2 ст. 1004 ЦК). При цьому повірений повинен у розумний строк проінформувати заявника про допущені відступи. Поняття «розумний строк» у законодавстві не розшифровано. Тому в договорі краще зазначити, протягом якого строку повірений зобов'язаний повідомити довірителя, що відступив від його прямих вказівок.
Хто з'ясовує відносини з третіми сторонами у разі виникнення претензій – повірений чи сам довіритель?
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року