Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Видача готівки покупцям при розрахунках через термінал

23.06.2018 1781 0 1

Отримання готівки з картки на касі магазину: вигоди, ризики та обмеження
Видача готівки торговцями: документальне оформлення та бухгалтерські тонкощі

Із цієї статті ви дізнаєтеся: як торговці можуть організувати надання послуги з видачі покупцям готівки з їх карток із використанням платіжного терміналу.

Що можна зробити на практиці: вивчивши статтю, розробіть внутрішній документ про правила видачі готівки при розрахунках із застосуванням платіжних карток.

На питання бухгалтера Ольги Артеменко відповідає Олена Петренко, консультант із бухобліку та оподаткуванню.

Ситуація
Я працюю у великій роздрібній мережі. Обслуговуючий банк пропонує нам надавати покупцям нову послугу: коли покупець розраховується на касі платіжною карткою, знімати на його прохання з картки готівку і видавати йому. Тобто каса буде також і «банкоматом». Раніше ми ніколи такого не робили. Це дозволено законодавством?

Так, дозволено. Така послуга – видача готівки покупцям, які розплачуються карткою, – передбачена п. 1.42 Закону від 05.04.01 р. № 2346-III «Про платіжні системи і переказ коштів в Україні» (далі – Закон № 2346). Банки якраз запускають цей новий сервіс, щоб «обкатати його на практиці» (докладніше див. «Отримання готівки з картки на касі магазину: вигоди, ризики та обмеження»).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали