• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Товар придбано підзвітною особою через інтернет: які документи слід подати до бухгалтерії?

Юридична особа видала працівникові 9 100 грн. готівкою під звіт на купівлю ноутбука для підприємства. Ноутбук був придбаний працівником через інтернет-магазин у приватного підприємця – неплатника ПДВ. При цьому працівник самостійно забрав товар зі складу продавця і там же розрахувався за нього. Які документи і в який строк повинен подати працівник до бухгалтерії для підтвердження цієї покупки?

Нагадаємо, що видача готівкових коштів під звіт на виробничі (господарські) потреби підприємства дозволяється на строк не більше двох робочих днів, включаючи день видачі готівки (п. 2.11 Положення, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.04 р. № 637).

А відзвітувати про використання підзвітних грошей працівник повинен до закінчення 5-го банківського дня після придбання товару (пп. 170.9.2 Податкового кодексу). Порядок складання Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, затверджено наказом Мінфіну від 28.09.15 р. № 841.

До звіту слід додати оригінали документів, що підтверджують факт придбання товару. Давайте подивимося, які це можуть бути документи у разі інтернет-купівлі.

Торгівля товарами через інтернет-магазин регулюється Правилами продажу товарів на замовлення і поза торговельними та офісними приміщеннями, затвердженими наказом Мінекономіки від 19.04.07 р. № 103 (далі – Правила № 103). Згідно з п. 1.2 цих Правил договір між покупцем і продавцем може укладатися у письмовій або усній формі. У ньому застерігаються якість, строки, ціна та інші умови реалізації товару.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали