Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Сума договору – 500 тис. грн.: чи можна оплачувати виконані роботи частинами?

Підприємство, яке застосовує загальну систему оподаткування (вид діяльності – будівництво), уклало договір підряду з фізичною особою на суму 500 тис. грн. Чи можна за виконані роботи розрахуватися готівкою частинами (не більше 150 тис. грн. на день)? Чи не порушуватимуться в такому разі вимоги постанови Правління НБУ від 06.06.13 р. № 210 «Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою» (далі – Постанова № 210)?

Ні, не порушуватимуться.

Річ у тому, що згідно з вимогами Постанови № 210 розрахунки між фізичною особою та підприємством (підприємцем) за товари (роботи, послуги) протягом одного дня не повинні перевищувати 150 тис. грн. Тобто обмеження стосується суми саме протягом одного дня. Однак, оскільки в наведеній ситуації сума договору перевищує вищезгадане обмеження, для підтвердження права на оплату виконаних робіт частинами доцільно в договорі зазначити порядок та способи оплати виконаних робіт.

Таким чином, фізична особа може розрахуватися за виконані роботи частинами (не більше 150 тис. грн. на день). При цьому такий порядок розрахунку рекомендуємо передбачити договором.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права

4428 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали