• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Розрахунки за договором здійснюватимуться векселем: що зазначити в договорі?

16.01.2020 1425 0 0

Між двома суб'єктами господарювання (далі – СГ) був укладений договір постачання, за умовами якого постачальник зобов'язався поставити товар, а покупець – оплатити цей товар грошима. Пізніше сторони дійшли згоди про те, що покупець розрахується не грошима, а векселем. Чи потрібно зазначати це в договорі і якщо так, то як це правильно зробити?

Умову про оплату векселем необхідно зафіксувати в письмовому договорі. Така вимога встановлена ст. 4 Закону від 05.04.01 р. № 2374-III «Про обіг векселів в Україні» (далі – Закон № 2374).

У нашій ситуації до розділу договору про оплату слід внести зміни. Для цього сторони повинні укласти додаткову угоду до договору. Цю додаткову угоду підписують уповноважені представники постачальника і покупця.

В умові договору щодо вексельних розрахунків рекомендуємо зазначити таку інформацію:

  • вид векселя (простий або переказний);
  • строк погашення векселя;
  • сума платежу за векселем;
  • строк передачі векселя на оплату товару;
  • спосіб оформлення факту передачі векселя (зазвичай це акт приймання-передачі, складений у довільній формі, але з дотриманням вимог до оформлення первинних документів, передбачених Законом від 16.07.99 р. № 996-XIV «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні»).

Формулювання в додатковій угоді можуть бути такими, як у нашому зразку.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали