• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Практичне впровадження ПРРО

03.03.2020 961 0 0

РРО: нові правила застосування

Ще в 2018 році Кабмін розпочав упроваджувати експериментальний проєкт із реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій (постанова КМУ від 13.06.18 р. № 472). У процесі реалізації цього проєкту був розширений перелік моделей РРО. Податківці на підставі наказу Мінфіну від 26.03.19 р. № 121 включили до Держреєстру РРО 8 новітніх моделей програмних/програмно-технічних комплексів, що реєструють розрахункові операції, які брали участь в експериментальному проєкті.

На сьогодні практичний розвиток отримав тільки програмний продукт (безплатний додаток) «пРРОсто». Перший реліз цього додатка розроблено ДПС разом з Офісом ефективного регулювання (BRDO), причому всім бажаючим забезпечена можливість тестування цього продукту. Для цього слід зареєструватися на сайті https://prrosto.kmu.gov.ua.

До відома: дане програмне рішення для смартфонов і планшетів з операційними системами Android і iOS уже доступне для зареєстрованих тестувальників. За інформацією ДПС, незабаром додаток буде доступний для завантаження з Google Playmarket і App Store без додаткових запитів.

За твердженням розроблювачів додатка, даний реліз утілює концепцію MVP (Minimum viable product), що перекладається як мінімально життєздатний продукт. Тож не судіть його строго, він поки що далекий від досконалості!

Ідея полягає в тому, що учасникам експерименту, які по суті є тестувальниками програмного продукту, треба виявити помилки при роботі ПРРО та дати якнайшвидше зворотний зв’язок розроблювачам. А далі продукт буде вдосконалюватися в процесі його експлуатації. Тобто необхідно в найкоротший строк вивести продукт на ринок. Якщо ж фокусуватися на тому, щоб спочатку зробити додаток ідеальним, а вже потім його експлуатувати, то процес може затягтися на невизначений час. Чи доречний такий підхід для ПРРО, яке виконує фіскальні функції? Тим більше що за помилки розроблювачів заплатять, як це буває на практиці, користувачі. Це покаже час.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали