Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Помилки при роботі з РРО: як виправити

03.03.2020 3771 0 5

РРО: нові правила застосування

З різних причин, пов’язаних найчастіше з людським фактором, при роботі з РРО виникають помилки. Касири помилково проводять через РРО розрахункову операцію (вибивають фіскальний чек РРО на будь-який товар або послугу, реалізація яких за фактом не здійснювалася), провадять операцію «Службове внесення» замість «Службова видача», плутають форму оплати (замість готівкової вказують безготівкову). Розглянемо, як анулювати помилково вибитий чек РРО.

Ситуація 1

Касир помилково пробив через РРО продаж за готівку холодильника, який покупець не придбавав.

До чого призводить помилка? У результаті помилки в касі РРО з’являється віртуальна сума готівки, якої в дійсності немає. І якщо така ситуація виявиться при фактичній перевірці, до СГ може бути застосована штрафна санкція за невідповідність суми готівки в місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті (Х-звіті), на підставі п. 1 ст. 17 Закону від 06.07.95 р. № 265/95-ВР (далі - Закон № 265). Зауважимо, що дана санкція застосовується за умови, що сума невідповідності перевищує 10 % МЗП на початок податкового звітного року (докладніше про застосування санкцій за РРО-порушення див. у матеріалі «Санкції за РРО-порушення: вивчаємо нововведення»).

Коли потрібно виправити помилку? Помилку необхідно виправити в момент учинення або хоча б у точно призначений день до формування та роздрукування Z-звіту. У противному разі віртуальна готівка потрапить до Z-звіту, але не буде оприбуткована в касі підприємства. Така невідповідність може викликати в перевіряючих підозру в неоприбуткуванні цієї віртуальної готівки, і вам доведеться доводити, що ви ці гроші не отримували. Зауважимо, що на сьогодні прямої відповідальності за неоприбуткування готівки немає, але в майбутньому відповідні санкції можуть бути встановлені.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали