• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Оприбуткування готівки підприємствами

Із цієї статті ви дізнаєтеся: про нові правила оприбуткування готівки, передбачені Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженим постановою Правління НБУ від 29.12.17 р. № 148 (далі – Положення № 148), для юросіб і відокремлених підрозділів.

Що можна зробити на практиці: підприємствам і відокремленим підрозділам забезпечити належне оприбуткування готівки, щоб уникнути штрафів.

Почнемо з визначення. Під оприбуткуванням готівки пп. 18 п. 3 розд. І Положення № 148 розуміє облік суб'єктами господарювання готівки в касі в повній сумі їх фактичних надходжень у касовій книзі/книзі обліку доходів і витрат.

Будьте уважні! Нове поняття оприбуткування відрізняється від свого попередника (наведено в п. 1.2 однойменного Положення, що втратило чинність, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.04 р. № 637, далі – Положення № 637). Старе поняття мало на увазі облік готівки не тільки в касовій книзі та книзі обліку доходів і витрат, але й у книзі обліку розрахункових операцій (далі – КОРО).

Як бачимо, НБУ виключив із поняття оприбуткування облік готівки в КОРО. Це призвело до неоднозначності нового порядку оприбуткування відокремленими підрозділами підприємств, які застосовують РРО і раніше не вели касову книгу (докладніше про те, які підрозділи є відокремленими, див. «Порядок розрахунку ліміту каси»).

Не радує і нове правило оприбуткування. Зокрема, оприбуткуванням готівки в касах установ/підприємств/відокремлених підрозділів, що проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги/застосуванням РРО та КОРО (у разі застосування КОРО без використання РРО), є облік готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів (далі – ПКО)/фіскальных звітних чеків (або даних розрахункових квитанцій) (п. 11 розд. ІІ Положення № 148; ЗІР, категорія 109.01).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали