• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Оплату проведено через чужий термінал: як виправити цю помилку?

03.10.2019 610 0 1

Виправлення помилок в обліку та звітності: практичне керівництво

Ситуація: два підприємці реалізують товар в одному магазині. Перший (на загальній системі оподаткування) продає алкоголь і сигарети. Розрахунки з покупцями проводить через РРО. Другий підприємець (платник єдиного податку другої групи) торгує продуктами харчування, РРО при розрахунках із покупцями не застосовує, але приймає до оплати платіжні картки (у нього встановлено термінал). Перший підприємець, коли покупець розраховується карткою за алкоголь, проводить суму оплати через свій РРО та через термінал другого підприємця, який не з'єднаний (не об'єднаний) з його РРО. При цьому видає покупцеві чек РРО з формою оплати «ЕПЗ» (електронний платіжний засіб) і квитанцію чужого термінала. Як першому підприємцеві виправити цю помилку?

Перший підприємець, приймаючи безготівкову оплату (із застосуванням платіжної картки) від покупця, здійснює розрахункову операцію. Нагадаємо, що розрахункова операція – це приймання від покупця готівки, платіжних карток тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівки за повернутий покупцем товар (не отриману послугу), а в разі застосування банківської платіжної картки – це оформлення розрахункового документа за оплатою в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця і в разі повернення товару (відмови від послуги) – це оформлення розрахункових документів за перерахуванням грошей у банк покупця (ст. 2 Закону від 06.07.95 р. № 265/95-ВР, далі – Закон № 265).

Як бачимо, перший підприємець, приймаючи картку, повинен був провести оплату через свій термінал і видати покупцеві квитанцію свого термінала. Крім того, при розрахунковій операції він повинен був (ст. 3 Закону № 265):

  • провести суму оплати через фіскальний РРО;
  • видати покупцеві відповідний розрахунковий документ (у нашій ситуації – чек РРО).

Суму оплати потрібно включити до доходу за підсумками дня та відобразити в графі 2 Книги обліку доходів і витрат (форма затверджена наказом Міндоходів від 16.09.13 р. № 481).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали