Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Нормативне регулювання застосування програмних РРО

03.03.2020 447 0 1

РРО: нові правила застосування

З 19.04.20 р. Законом від 20.09.19 р. № 128-IX (далі - Закон № 128) уводяться в дію численні зміни до Закону від 06.07.95 р. № 265/95-ВР (далі - Закон № 265), спрямовані на детінізацію розрахунків у сфері торгівлі та послуг. Одним із нововведень є впровадження в практику програмних РРО.

Класичний РРО вимагає сервісного обслуговування, налаштування, опломбування. Найбільш популярне заперечення представників малого бізнесу, що противляться встановленню РРО, – висока вартість касового апарата та сервісного обслуговування. Цю проблему вирішує використання програмного РРО, який реалізований як додаток у телефоні, планшеті, комп’ютері та який виконує фіскальні функції РРО. Про те, як регулюється застосування програмних РРО, розповімо в цій консультації.

Програмний РРО (далі – ПРРО) являє собою програмний, програмно-апаратний або програмно-технічний комплекс у вигляді технологічного та/або програмного рішення, який використовується на будь-якому пристрої та у якому фіскальні функції реалізовано через фіскальний сервер контролюючого органу (далі – ФСКО) та який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій із торгівлі валютними цінностями в готівковій формі та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг), операцій із приймання готівки для подальшого переказу. При цьому контролюючий орган забезпечує безплатне програмне рішення для використання суб’єктом господарювання (далі – СГ) (ст. 2 Закону № 265).

Оскільки в ПРРО фіскальні функції реалізовано через ФСКО, треба розуміти, що це та які його основні функції.

Як визначено в ст. 2 Закону № 265, ФСКО – програмно-технічний комплекс, через який реалізується фіскальна функція та який реєструє ПРРО, електронні розрахункові документи, електронні фіскальні звіти та електронні фіскальні звітні чеки, зберігає дані про проведену розрахункову операцію в системі обліку даних РРО, оброблення та надання доступу до інформації про розрахункові операції, виконані з використанням ПРРО, а також інтеграцію із ПРРО через програмний інтерфейс (АРI), розміщений у відкритому вільному доступі.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали