Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Готівковий обіг у відокремленому підрозділі

22.10.2018 1475 0 2

Філії та інші відокремлені підрозділи: право, податки, облік

Мета статті: розповісти, як зараз слід оформляти касові операції у відокремленому підрозділі.

Порядок готівкового обігу регламентується Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженим постановою Правління НБУ від 29.12.17 р. № 148 (далі – Положення № 148).

У Положенні № 148 надане «власне» визначення відокремлених підрозділів (далі – ВП). Ними вважаються філії, представництва, відділення та інші структурні підрозділи, які наділяються частиною майна господарських організацій, здійснюючи щодо цього майна право оперативного використання або інше речове право, передбачене законодавством України.

Аналогічне визначення містилося раніше в п. 1.2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.04 р. № 637 (далі – Положення № 637, втратило чинність з 05.01.18 р.). Ще тоді це визначення викликало запитання, які нікуди не поділися, коли визначення перекочувало до нового Положення № 148.

Як бачимо, тут згадані структурні підрозділи, які в термінології ст. 95 Цивільного кодексу (далі – ЦК) і ст. 64 Господарського кодексу (далі – ГК) не вважаються відокремленими. Це дає привід думати, що для цілей готівкового обігу структурні підрозділи слід уважати відокремленими.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали