• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи треба підприємству застосовувати РРО при продажу основних засобів за готівку?

Алла Демидова

26.01.2017 369 0 1

Як ми вже зазначали вище, Закон № 265 визначає, як застосовувати РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг при здійсненні розрахункових операцій. Розрахункова операція – це приймання від покупців, зокрема, готівкових коштів за місцем реалізації товарів (послуг) (ст. 2 Закону № 265).

Основні засоби (далі – ОЗ) – це матеріальні активи, які утримуються підприємством з метою використання у своїй господарській діяльності й очікуваний строк корисного використання яких із дати введення в експлуатацію перевищує один рік (або операційний цикл, якщо він більше року) (п. 4 П(С)БО 7). Облік ОЗ ведеться на однойменному рахунку 10.

Об'єкти ОЗ, які підприємство планує продати, у бухобліку потрібно перевести до складу необоротних активів, що утримуються для продажу, із дотриманням умов, перелічених у п. 1 розд. II П(С)БО 27 (п. 3 розд. II цього стандарту), зокрема:

  • отримання економічних вигід очікується від продажу, а не від використання об'єкта за його призначенням;
  • об'єкт для продажу готовий і не потребує будь-якої доробки.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали