• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи треба підприємству застосовувати РРО при продажу основних засобів за готівку?

12.11.2019 1187 0 1

Розрахунки із застосуванням РРО

Прямої відповіді на це запитання Закон від 06.07.95 р. № 265/95-ВР (далі – Закон № 265) не містить. Спробуємо розібратися, аналізуючи наявну законодавчу базу.

РРО застосовується при продажу товарів у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг (преамбула Закону № 265). Як визначити, відноситься діяльність суб'єкта господарювання (далі – СГ) до сфери торгівлі та послуг чи ні, див. «Застосування РРО на сільгосппідприємствах».

Як правило, діяльність сільгосппідприємств не відноситься до сфери торгівлі, громадського харчування та послуг. Значить, при реалізації ОЗ за готівку можна обійтися без РРО. ВАСУ в ухвалі від 21.12.06 р. теж дійшов висновку, що продаж ОЗ не є торгівлею в розумінні Закону № 265, оскільки це разова господарська операція із продажу в місці, не призначеному для оптової або роздрібної торгівлі.

Але не все так просто. Податківці, посилаючись на преамбулу Закону № 265, уважають, що дія цього закону поширюється на СГ, які здійснюють розрахунки в готівковій або безготівковій формі при продажу товарів (послуг). Звідси закономірно виникає запитання: чи відноситься операція із продажу ОЗ до продажу товарів?

У Законі № 265 немає визначення товару, тому використовуємо визначення товару та ОЗ із П(С)БО.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали