• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи можна повернути гроші за товар покупцю без чека РРО

11.01.2019 2143 0 0

ДФС констатувала той факт, що законодавством не передбачена можливість повернення грошей за товар без наявності чека. Дійсно, обов’язок покупця пред’явити розрахунковий документ передбачений:

  • п. 8 розд. III Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, які застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Мінфіну від 14.06.16 р. № 547 – при поверненні грошей за якісний і неякісний товар;
  • ч. 1 ст. 9 Закону від 12.05.91 р. № 1023-XII «Про захист прав споживачів» (далі – Закон № 1023) – при поверненні грошей за якісний товар;
  • ч. 11 ст. 8 Закону № 1023 – при поверненні грошей за неякісний товар.

Зверніть увагу: покупець повинен тільки пред’явити розрахунковий документ. При цьому продавець заносить дані розрахункового документа до акта про видачу коштів (при поверненні суми понад 100 грн.).

Як бачимо, формальний привід не повертати гроші покупцю в продавця є. Але якщо продавець захоче, він зможе повернути гроші покупцю і без чека. Усі необхідні дані можна знайти на контрольній стрічці. Якщо її немає, то необхідну інформацію про розрахунковий документ можна отримати в ДФС.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2592 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали