• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи може директор підприємства оплатити участь у зарубіжній конференції інвалютою з корпоративної картки?

Алла Демидова

11.11.2016 150 0 1

Оплата участі в конференції – це, по суті, оплата послуги, тобто платіж нерезиденту в рамках торговельного обороту. Згідно зі ст. 7 Декрету КМУ від 19.02.93 р. № 15-93 (далі – Декрет № 15-93) розрахунки між суб'єктами господарювання – резидентами і нерезидентами в рамках торговельного обороту здійснюються тільки через уповноважені банки в порядку, визначеному Нацбанком.

Платіжна картка – електронний платіжний засіб у вигляді емітованої в установленому законодавством порядку пластикової або іншого виду картки, що використовується для ініціювання переказу коштів із рахунка платника або з відповідного рахунка банку для оплати вартості товарів і послуг, перерахування коштів зі своїх рахунків на рахунки інших осіб, отримання готівкових коштів у касах банків через банківські автомати, а також здійснення інших операцій, передбачених відповідним договором (п. 1.27 ст. 1 Закону від 05.04.01 р. № 2346-III).

При цьому згідно з п. 8.3 Інструкції, затвердженої постановою Правління НБУ від 12.11.03 р. № 492, кошти з поточного рахунка юрособи і фізособи-підприємця не можуть бути використані за допомогою електронного платіжного засобу, зокрема, для здійснення розрахунків за зовнішньоторговельними договорами.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали