З судової практики: невизнання документів, наданих під час перевірки, спричинило застосування штрафу
03.09.2014 240 0 0
Аналізуємо Постанову Харківського окружного
адміністративного суду від 06.08.13 р., Єдиний державний реєстр судових рішень, рег. № 32819749
Постанова Харківськогоокружного адміністративного суду від 06.08.13 р., ЄДРСР № 32819749
Суть спору
Невизнання документів, наданих під час перевірки, спричинило застосування штрафу.
Позивач – суб’єкт господарювання (далі – СГ), відповідач – орган Міндоходів.
Орган Міндоходів ввважає, що СГ порушено п. 2.11, 3.5 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.04 р. № 637 (далі – Положення № 637). Порушення полягає у перевищенні ліміту залишку готівки в касі внаслідок відсутності видаткового касового ордера № 7 та проведення готівкових розрахунків без подання одержувачами коштів (підзвітними особами СГ) розрахункових платіжних документів. Документи про проведення готівкових розрахунків, надані СГ під час перевірки, не були взяті до уваги. За результатами перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення про застосування до СГ штрафної санкції.
СГ оскаржив податкове повідомлення-рішення в судовому порядку.
На чиєму боці суд
Окружний адміністративний суд прийняв рішення на користь СГ та скасував податкове повідомлення-рішення про застосування штрафних санкцій.
Звернить увагу на думку суду
Документи щодо проведення готівкових розрахунків, надані позивачом під час перевірки та до прийняття податкового повідомлення-рішення, не були прийняті органом Міндоходів до розгляду. Тому застосування до ТОВ штрафу є неправомірним.
Додаткові аргументи суду
1. На час здійснення операції за видатковим касовим ордером у СГ не було бухгалтерії (бухгалтера було прийнято на роботу пізніше), тому розрахунки по банку та касі здійснював генеральний директор. Указаний видатковий касовий ордер знаходився на час перевірки у нього.
2. Операція за видатковим касовим ордером підтверджена відповідним записом у касовій книзі, яка вивчалась працівниками органу Міндоходів у ході проведення планової перевірки.
3. Проведення готівкових розрахунків через підзвітних осіб СГ підтверджено звітами про використання коштів та розрахунковими квитанціями.
4. Проведення готівкових розрахунків згідно зі звітом про використання коштів підтверджується копією авіаквитка, наказом про направлення в службове відрядження працівника СГ, посвідченням про відрядження.
5. Видатковий касовий ордер, звіти про використання коштів, розрахункові квитанції, копії авіаквитка, наказ про направлення в службове відрядження працівника, посвідчення про відрядження надавалися посадовим особам органу Міндоходів під час проведення планової перевірки, а також додавались до заперечень, підготовлених СГ після отримання акта перевірки
Коментарі до матеріалу