Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Виправляем помилки: у місці проведення розрахунків виявлено надлишок чи недостачу готівки

Ольга Целуйко

06.02.2017 1841 0 1

У місці проведення розрахунків виявлено надлишок готівки (понад суму, зазначену в Х- або Z-звіті)

Коли виникає помилка:

  • у розрахункових документах неправильно вказано форму оплати (замість готівкової форми – безготівкова (наприклад, за платіжною карткою). Це можливо, якщо РРО не приєднано до платіжного термінала і касир вручну вибирає форму оплати;
  • у місці проведення розрахунків (у касі, грошовій скриньці, сейфі і т. п.) зберігаються «сторонні» гроші, наприклад, особисті гроші касира або інших працівників (це прямо заборонене п. 23 Порядку № 833) або гроші, внесені в касу (якщо в магазині ведеться касова книга).

До чого призводить помилка: до порушення порядку оприбуткування готівки в повній сумі фактичного надходження в книзі обліку розрахункових операцій (далі – КОРО) на підставі фіскальних звітних чеків РРО (п. 9 ст. 3 Закону № 265, п. 2.6 Положення № 637).

Наслідки помилки: за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне оприбуткування) у касі готівки на СГ накладається штраф у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми (п. 1 Указу № 436). Крім того, якщо сума невідповідності більше 10 % МЗП на початок податкового звітного року, то до СГ застосовується штраф за невідповідність суми готівки в місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті (Х-звіті), на підставі п. 1 ст. 17 Закону № 265. І це ще не все: надлишок суми порівнюватиметься з лімітом каси, і в разі його перевищення готівка може бути визнана понадлімітною згідно з п. 5.9 Положення № 637, а до СГ буде застосована штрафна санкція у двократному розмірі понадлімітної готівки за кожний день такого перевищення (ст. 1 Указу № 436).

Як виправити помилку:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали