Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Що потрібно знати про банківські кредити: необхідний мінімум (частина 2)

Будь-яке підприємство може звернутися до банку із проханням про видачу кредиту. Причому звертатися можна не тільки до того банку, у якому в підприємства відкрито поточний рахунок, а до будь-якого банку, що пропонує найбільш вигідні умови кредитування в частині процентної ставки, застав, строку кредитування та графіка погашення.

У консультації  продовжимо розглядати  основні моменти, з якими зіштовхнеться підприємство, що бажає взяти в банку кредит.

Строк кредитування обчислюється з дати надання позичальнику кредитних коштів і до дати повного погашення кредиту. При цьому датою надання кредиту є дата зарахування кредитних коштів на поточний рахунок позичальника (строковий кредит, кредитна лінія) або оплати платіжних документів із позичкового рахунка позичальника (при овердрафті або цільовому кредиті).

За строками кредитування кредити поділяються на короткострокові (до 1 року) і довгострокові (понад 1 рік).

Короткострокові кредити надаються, як правило, для фінансування тимчасових фінансових розривів – коли треба проводити поточні платежі, але в підприємства немає достатніх надходжень грошей у цьому періоді.

Довгострокові кредити надаються звичайно на придбання основних засобів (обладнання, нерухомості, транспорту і т. п.), реконструкцію та модернізацію виробництва, капітальне будів-ництво.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали