Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Спрощений порядок реєстрації припинення підприємницької діяльності

Я – підприємець. Хочу оформити припинення підприємницької діяльності. Знайомі розповіли, що тепер це можна буде зробити за один день, не чекаючи перевірок з боку податкового органу, Пенсійного фонду і фондів соціального страхування. Чи це так?

Насправді, це так. Новий порядок діє з 8 липня 2014 року, коли набув чинності Закон від 13.05.14 р. № 1258-VII (далі – Закон № 1258), яким внесені зміни до ст.47 Закону від 15.05.03 р. № 755-IV (далі – Закон № 755) та встановлено спрощену процедуру держреєстрації припинення підприємницької діяльності за рішенням самого підприємця.

Підприємцеві достатньо подати держреєстратору форму № 12 «Реєстраційна картка на проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця за її рішенням або за судовим рішенням, не пов'язаним з банкрутством». Форму затверджено наказом Мін’юсту від 14.10.11 р. № 3178/5 .

Наступного ж дня держреєстратор вносить до Єдиного державного реєстру юридичних осіб і фізичних осіб – підприємців (далі – ЄДР) запис про державну реєстрацію припинення підприємцем підприємницької діяльності, а також видає або направляє поштою підприємцеві повідомлення про внесення до ЄДР зазначеного запису.

Як бути, якщо до 8 липня 2014 р. підприємець подав держреєстратору заяву про припинення підприємницької діяльності, але не подав реєстраційну картку форми № 12?

У такому разі держреєстратор не пізніше 8 серпня 2014 р. зобов'язаний:

· заповнити реєстраційну картку форми № 12 на підставі заяви підприємця;

· внести до ЄДР запис про держреєстрацію припинення підприємцем підприємницької діяльності;

· видати або направити поштою підприємцеві повідомлення про внесення вищезгаданого запису.

Зверніть увагу: фізична особа позбавляється статусу підприємця з дати внесення до ЄДР запису про припинення підприємницької діяльності (ч. 3 ст. 46 Закону № 755)

Підприємець більше року не подавав податкову звітність, у зв'язку із чим ДПІ звернулася до суду з адміністративним позовом про припинення його підприємницької діяльності. Суд задовольнив позов. Чи буде рішення суду підставою для внесення до ЄДР запису про припинення підприємцем підприємницької діяльності?

Так, буде – починаючи з 8 липня 2014 року.

Нагадаємо: процедуру держреєстрації припинення підприємницької діяльності за рішенням суду встановлено ст. 49 Закону № 755. Закон № 1258 уніс зміни і до цієї статті.

Раніше держреєстратор вносив до ЄДР тільки запис про те, що судом прийнято таке рішення. Запис про припинення підприємницької діяльності за рішенням суду до ЄДР не вносився, людина продовжувала числитися підприємцем.

Але тепер не пізніше наступного робочого дня після отримання такого судового рішення держреєстратор зобов'язаний самостійно заповнити реєстраційну картку форми № 12 і внести до ЄДР запис про припинення підприємцем підприємницької діяльності. А потім він зобов'язаний сповістити підприємця про проведені дії.

Підприємець позбавляється свого статусу з дати внесення до ЄДР запису про припинення його підприємницької діяльності.

Чи може людина працювати в державних органах або органах місцевого самоврядування після внесення до ЄДР запису про припинення нею підприємницької діяльності?

Так, може. А чому ні? «Позбувшись» підприємницького статусу, вона отримує можливість вільно вибирати вид діяльності, включаючи роботу в державних органах або органах місцевого самоврядування.

Нагадаємо читачам, чому виникло таке запитання. Держслужбовцям і посадовим особам місцевого самоврядування, суддям, працівникам прокуратури та СБУ, працівникам органів внутрішніх справ заборонено займатися підприємницькою діяльністю ( п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону від 07.04.11 р. № 3206-VI). За порушення цієї заборони можуть притягти до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172/4 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі від 50 до 125 НМДГ (від 850 до 2 125 грн.) із конфіскацією доходу, отриманого від підприємницької діяльності.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2592 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали