• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

У єдинника II групи замовник послуг пішов зі спрощенки: які наслідки для єдинника у випадку незавершеної операції?

17.09.2018 87 0 1

Підприємець – єдинник другої групи в червні надав послуги підприємству – єдиннику третьої групи. Оплата була отримана в наступному місяці – липні. При цьому підприємство-замовник з 1 липня перейшло на загальну систему оподаткування. Чи повинен буде підприємець піти зі спрощеної системи у зв'язку з отриманням оплати від загальносистемника?

У даній ситуації підприємець-єдинник ніякого порушення не допустив. Тому він може й далі залишатися на спрощенці.

Пояснимо докладніше.

Чому виникло запитання про вихід зі спрощенки? Тому що, згідно з пп. 2 п. 291.4 Податкового кодексу (далі – ПК), єдинники другої групи можуть надавати послуги (у т. ч. побутові) тільки платникам єдиного податку (далі – ЄП) та/або населенню. Тобто надавати послуги підприємствам і підприємцям, які перебувають на загальній системі оподаткування, єдинникам другої групи – заборонено. І якщо єдинник порушить дану вимогу, він повинен буде перейти на загальну систему оподаткування з наступного кварталу (пп. 9 пп. 298.2.3 ПК). А крім того, обкласти отриманий дохід податком за підвищеною ставкою 15 % (пп. 5 п. 293.4 ПК). Датою отримання доходу єдинником уважається, зокрема, дата отримання коштів від покупця (п. 292.6 ПК).

У нашій ситуації єдинник отримав дохід від послуг від підприємства-загальносистемника. Прощавай, спрощенко? Аж ніяк.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали