• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Вартість ПММ: чи можна включати до витрат підприємця

Підприємець, що застосовує загальну систему оподаткування, придбаває паливо і пально-мастильні матеріали (далі – ПММ) для легкового і вантажного автомобіля (автомобілі використовуються в підприємницькій діяльності). Чи може він включити ці затрати до складу своїх витрат?

Так, може. Пояснимо докладніше.

У підприємця на загальній системі оподаткування об'єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід. Тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом, отриманим від ведення господарської діяльності, і документально підтвердженими витратами, які безпосередньо пов'язані з такою діяльністю (п. 177.2 Податкового кодексу, далі – ПК). Перелік таких витрат наведено в п. 177.4 ПК. Зокрема, це вартість палива та енергії, яка може бути безпосередньо віднесена до конкретного об'єкта витрат (пп. 177.4.1 ПК).

Не включаються до складу витрат підприємця витрати на утримання основних засобів подвійного призначення (пп. 177.4.5 ПК). До них належать земельні ділянки, житлова нерухомість, легкові та вантажні автомобілі (пп. 177.4.6 ПК).

А що таке утримання транспортного засобу? Це забезпечення його державної реєстрації, дотримання умов безпеки технічного та санітарного стану, проведення обов'язкового технічного контролю, своєчасне технічне обслуговування і ремонт, охорона, передача транспортного засобу і його швидкозношуваних частин на утилізацію або знищення (пп. 26 п. 6 розд. І Правил експлуатації колісних транспортних засобів, затверджених наказом Мінінфраструктури від 26.07.13 р. № 550).

Як бачите, про закупівлю ПММ тут нічого не сказано. Тобто затрати на придбання ПММ не можна назвати витратами на утримання основного засобу – автомобіля. Отже, вартість ПММ можна включити до витрат підприємця згідно з пп. 177.4.1 ПК.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали