• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Підприємець змінив місце проживання: чи обов'язково сповіщати держреєстратора

Ситуація. Підприємець переїхав. Знявся з реєстраційного обліку за старим місцем проживання і зареєструвався за новою адресою. Його цікавить, які дії він повинен зробити і що йому загрожує, якщо він не сповістить держреєстратора про зміну місця проживання.

Чому виникло запитання: податковою адресою фізособи-підприємця є його місце проживання, за яким підприємець береться на облік як платник податків в органі ДФС. І в разі зміни офіційного місця проживання в підприємця, відповідно, міняється й податкова адреса.

Яка адреса вважається місцем проживання фізичної особи – підприємця?

Громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які знаходяться в Україні на законних підставах, гарантована свобода пересування і вільний вибір місця проживання, за винятком установлених законом обмежень (ст. 2 Закону від 11.12.03 р. № 1382-IV, далі – Закон № 1382).

Проте ст. 6 Закону № 1382 зобов'язує громадян України, іноземців та осіб без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, реєструвати своє місце проживання. І коли вони переїздять, то повинні протягом 30 календарних днів після зняття з реєстрації за старою адресою і прибуття до нового місця проживання – зареєструвати своє нове місце проживання.

Тобто фізичні особи (громадяни України, іноземці, особи без громадянства) мають право вільно вибрати своє місце проживання на території України, але зобов'язані його зареєструвати.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали