• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Підприємець-загальносистемник ремонтує орендоване приміщення своїми силами: чи є право на витрати?

Чи може підприємець, який перебуває на загальній системі оподаткування, самостійно виконати косметичний ремонт орендованого приміщення (поклейку шпалер, білення стелі) і включити до витрат вартість матеріалів, що придбаваються для такого ремонту?

Перелік витрат, які зменшують дохід підприємця-загальносистемника, наведено в п. 177.4 Податкового кодексу (далі – ПК). Зокрема, до цього переліку включено витрати на оплату оренди, ремонту та на експлуатацію майна, що використовується ним у господарській діяльності (пп. 177.4.4 ПК). Причому згідно з п. 177.2 ПК підприємець може віднести на витрати тільки документально підтверджені витрати.

Нагадаємо, відповідно до п. 1 ст. 776 Цивільного кодексу поточний ремонт приміщення, переданого в оренду, проводиться за рахунок орендаря (якщо інше не передбачено договором або законом). При цьому умову про проведення ремонтів бажано прописати в договорі на оренду приміщення.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали