• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Підприємець-загальносистемник отримав проценти банку: який порядок їх оподаткування?

Чи включаються до доходу підприємця, який перебуває на загальній системі оподаткування, проценти, нараховані банком на залишок коштів на його поточному рахунку, відкритому для ведення підприємницької діяльності?

Порядок обкладення ПДФО доходів підприємців на загальній системі оподаткування встановлено ст. 177 Податкового кодексу (далі – ПК). Об'єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід підприємця, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом, отриманим від господарської діяльності, і документально підтвердженими витратами, безпосередньо пов'язаними з такою діяльністю (п. 177.2 ПК).

До складу загального оподатковуваного доходу підприємця входить виручка у грошовій і натуральній формі від провадження господарської діяльності, а саме:

  • безготівкові кошти, які надійшли на банківський рахунок, або готівкові кошти, отримані підприємцем або його працівниками на місці проведення розрахунків;
  • виручка в натуральній (негрошовій) формі;
  • суми штрафів і пені, отримані від інших підприємців за договорами цивільно-правового характеру за порушення їх умов, та інші доходи, пов'язані з провадженням підприємницької діяльності.

Що стосується витрат підприємця за надані йому банком послуги з розрахунково-касового обслуговування, то в ПК є прямий дозвіл на включення таких затрат до складу витрат (пп. 177.4.4 ПК).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали