• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Підприємець-єдинник не повідомив про зміну місця провадження діяльності: наслідки

05.09.2019 468 0 1

Підприємець – єдинник другої групи поміняв місце ведення своєї діяльності, але не повідомив про це орган ДФС, у якому перебуває на обліку. Через це не були внесені відповідні зміни в Реєстр платників єдиного податку (далі – Реєстр). Чим загрожує така ситуація підприємцеві: чи можуть його позбавити права бути на єдиному податку і які можуть застосувати штрафи?

Відразу скажемо: на наш погляд, за таке порушення до підприємця може бути застосований тільки штраф, передбачений п. 117.1 Податкового кодексу (далі – ПК), – див. нижче про розмір штрафу. Проте в органів ДФС із цього приводу інша думка. Давайте розглянемо всі питання, що виникають із цієї ситуації.

Обов'язок підприємця-єдинника повідомляти орган ДФС про зміну адреси провадження діяльності передбачений:

  • п. 299.7 ПК (там перелічено відомості, які містяться в Реєстрі, зокрема відомості про місце провадження господарської діяльності);
  • п. 299.8 ПК (у цьому пункті зазначено, що до Реєстру повинні бути внесені зміни в разі змін у відомостях про суб'єкта господарювання, зокрема у разі зміни місця провадження госпдіяльності);
  • п. 298.5 ПК (тут сказано, що в разі зміни адреси провадження діяльності єдинник зобов'язаний повідомити про це не пізніше 20-го числа наступного місяця).

Форма заяви, за якою потрібно повідомити орган ДФС про зміни, а також Порядок подання цієї заяви затверджені наказом Мінфіну від 20.12.11 р. № 1675. Ця форма – універсальна, вона застосовується як у разі переходу на сплату єдиного податку або відмови від спрощеної системи, так і в разі коли необхідно внести зміни до облікових даних. Підприємцеві необхідно заповнити відповідні графи цієї заяви, а внесення змін до облікових даних – це п. 5.3 форми заяви.

За неподання відомостей про зміни підприємцеві загрожує фінансова відповідальність на підставі п. 117.1 ПК. Ця норма передбачає накладення штрафу на самозайнятих осіб за невнесення змін до своїх облікових даних у розмірі 170 грн, а при повторному протягом року порушенні – у розмірі 340 грн.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали