• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Підприємець бере або здає в оренду автомобіль: чи треба посвідчувати договір нотаріально?

Купівля-продаж автомобіля: варіанти оформлення операції між підприємством і фізособою

Для перевезення будматеріалів підприємцеві необхідний вантажний автомобіль. Свого немає, тому він вирішив орендувати вантажівку у суб'єкта господарювання (підприємства або підприємця), а наявний легковий автомобіль – здати в оренду іншому суб'єкту господарювання. Чи обов'язково нотаріально посвідчувати укладені підприємцем договори оренди?

Не обов'язково, але ми радимо посвідчити обидва договори у нотаріуса. Пояснимо чому.

Правовідносини, що стосуються оренди майна і майнових прав, регулюються:

  • гл. 58 Цивільного кодексу (далі – ЦК). Так, згідно із ч. 2 ст. 799 ЦК договір найму транспортних засобів (далі – ТЗ) за участі фізособи підлягає нотаріальному посвідченню. При цьому не передбачено ніяких винятків для випадку, коли стороною такого договору є фізособа зі статусом підприємця;
  • § 5 гл. 30 Господарського кодексу (далі – ГК). Зазначені норми ГК не вимагають нотаріального посвідчення договорів оренди ТЗ у сфері господарювання.

Фізособа, яка зареєструвалася підприємцем, була і залишається фізособою, але при цьому вважається суб'єктом господарювання (далі – СГ) (п. 2 ч. 2 ст. 55, ч. 1 ст. 128 ГК).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали