• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Перехідні операції при зміні системи оподаткування фізособою-підприємцем

Акценти цієї статті:

  • як відображаються в обліку фізособи-підприємця (далі – підприємець) перехідні операції при зміні спрощеної системи оподаткування на загальну і навпаки.

Порядок переходу на спрощену систему оподаткування або в разі відмови від неї та переходу на загальну систему встановлений ст. 298 Податкового кодексу (далі – ПК). Природно, при зміні системи оподаткування в підприємця можуть залишатися не завершені на момент переходу операції.

Розглянемо, що це за операції та як вони відображаються в його обліку.

Нормою ст. 298 ПК передбачено, що підприємець може за своїм бажанням відмовитися від спрощеної системи і перейти на загальну. Разом з тим у деяких випадках, визначених пп. 298.2.3 ПК, він просто зобов'язаний це зробити (докладніше див. на с. 39 цього номера). Якщо платник єдиного податку (далі – ЄП) переходить на загальну систему оподаткування з 01.01.17 р., то він повинен подати:

  • першу декларацію як загальносистемник (податкову декларацію про майновий стан і доходи) – за результатами першого кварталу роботи на новій системі (пп. 177.5.2 ПК), тобто за І квартал 2017 року, за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 15.09.16 р. № 821 (далі – Наказ № 821);
  • декларацію з ЄП за 2016 рік за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 19.06.15 р. № 578 (далі – Наказ № 578).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали