• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи зобов'язаний підприємець зазначати в договорі свій підприємницький статус?

25.06.2018 193 0 1

У процесі своєї діяльності підприємець укладає договори з різними контрагентами (підприємствами, підприємцями, фізособами). Чи обов'язково в таких договорах зазначати наявність у фізособи підприємницького статусу? Що загрожує підприємцеві, якщо в договорі він не зазначить, що є підприємцем?

Законодавство не вимагає відображати в договорі відомості про статус фізособи. Проте краще зазначити наявність підприємницького статусу, щоб можна було уникнути непорозумінь з податковою інспекцією, контрагентами, а підприємцям – уникнути подвійного оподаткування. Пояснимо докладніше.

Загальні вимоги до укладення договорів установлені Цивільним кодексом (далі – ЦК). Одна з вимог – наявність у сторони договору необхідного обсягу цивільної правоздатності, тобто права укладати договір (ч. 2 ст. 203 ЦК).

Статус суб'єкта господарювання фізична особа отримує тільки після державної реєстрації як підприємця (ст. 55 Господарського кодексу; п. 4 ч. 1 ст. 1 Закону від 15.05.03 р. № 755-IV). Звідси випливає, що укладати договори як суб'єкт господарювання фізособа може тільки за наявності підприємницького статусу.

Проте людина, яка зареєструвалася підприємцем, продовжує залишатися фізособою. Тому він може укладати договори:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали