• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи потрібно новоствореному підприємцеві першої групи сплачувати ЄСВ за себе?

Приватний підприємець (далі – підприємець) зареєструвався 15.02.17 р. Разом із заявою про держреєстрацію він подав як додаток заяву про застосування спрощеної системи оподаткування для першої групи єдиного податку (далі – ЄП). У лютому 2017 року підприємець не провадив діяльність. Чи повинен він сплатити ЄСВ за цей місяць і якщо повинен, то в якій сумі?

Так, він повинен сплатити ЄСВ у сумі 704 грн. Пояснимо чому.

Основним нормативним документом, що регулює порядок обліку ЄСВ, є Закон від 08.07.10 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464). Згідно з п. 5 ст. 8 цього документа ЄСВ за ставкою 22 % застосовується:

  • до суми отриманого доходу, яка обкладається ПДФО. При цьому сума ЄСВ не може бути менша від мінімального страхового внеску (далі – МСВ) на місяць (абзац перший п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону № 2464) – для підприємців на загальній системі оподаткування;
  • сумі, яка визначається платниками самостійно для себе, але не більше від максимальної величини бази нарахування ЄСВ, установленої Законом № 2464. При цьому сума ЄСВ не може бути менша від МСВ (абзац перший п. 3 ч. 1 ст. 7 Закону № 2464) – для підприємців на спрощеній системі оподаткування.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали