Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи треба сплачувати податок на нерухомість за будівлю СТО?

Підприємець є власником будівлі, у якій відкрив станцію технічного обслуговування автомобілів (СТО). Чи поширюється на цю будівлю пільга з податку на нерухомість, установлена для промислових будівель?

Ні, не поширюється, якщо місцевою радою не прийнято інше рішення.

У Податковому кодексі (далі – ПК) сказано, що не є об'єктом обкладення податком на нерухомість будівлі промислові, у тому числі виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств (пп. «є» пп. 266.2.2). ДФС роз'яснює (див., наприклад, ЗІР, категорія 106.02) що в цілях застосування норм пп. 266.2.2 ПК до промислових будівель належать об'єкти нерухомості, які згідно з ДК 018-2000, затвердженим наказом Держстандарту від 17.08.2000 р. № 507, належать до класу 1251 «Будівлі промислові» (підкласи 1251.1–1251.9). У класі 1251 міститься вичерпний перелік будівель, віднесених до промислових. СТО у цьому переліку немає. Приміщення СТО віднесено до будівель торговельних (клас 1230.3). Тому на них не поширюється пільга, передбачена для будівель промислових.

У цій ситуації звільнити від сплати податку на нерухомість може тільки місцева рада, якщо прийме рішення про надання пільги зі сплати такого податку для власників будівель, у яких розташовані СТО.

Нагадаємо: згідно з пп. 266.4.2 ПК місцеві ради мають право встановлювати пільги з податку на нерухомість за об'єкти, що знаходяться на території громад, інтереси яких вони представляють. І якщо місцевою радою таке рішення не приймалося, то власник будівлі СТО зобов'яза­ний сплачувати податок за свою нерухомість (пп. 266.1.1 ПК).

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2592 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали