• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Відрядження фізосіб-підприємців

02.10.2018 214 0 0

«Відрядження: оформлення та облік витрат»

Не тільки юрособи відправляють своїх працівників у відрядження, це роблять і фізособи-підприємці. У консультації розглянемо особливості відображення в обліку підприємця витрат на відрядження, а також розберемося, чи може підприємець направити у відрядження самого себе.

Зазначимо, що ні КЗпП, ні ПК не містять визначення службового відрядження. Це поняття розшифроване тільки в Інструкції № 59. Так, службовим відрядженням уважається поїздка працівника за розпорядженням керівника (п. 1 розд. I Інструкції № 59).

За аналогією із цим визначенням поняття службового відрядження для підприємців можна сформулювати так: поїздка працівника за розпорядженням підприємця на певний строк до іншого населеного пункту для виконання завдань, пов'язаних з основною діяльністю підприємця.

Зверніть увагу: відрядження – це поїздка працівника, тобто особи, яка перебуває в трудових відносинах із підприємцем. Значить, підприємець може відрядити своїх найманих працівників у загальному порядку, керуючись при цьому нормами ст. 121 КЗпП, де передбачені гарантії та компенсації для відряджених.

Чи може підприємець відправити у відрядження самого себе?

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали