• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Коли підприємці-єдинники можуть не сплачувати єдиний податок?

Марія Ільїна

21.03.2017 1480 0 1

У підприємця – єдинника другої групи зараз немає працівників, але числиться працівниця, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трьох років. Чи має право такий єдинник на щорічну відпустку без сплати єдиного податку?

Так, має.

Згідно з п. 295.5 Податкового кодексу (далі – ПК) підприємці – платники єдиного податку (далі – ЄП) першої та другої груп, у яких немає найманих працівників, звільняються від сплати ЄП на один календарний місяць на рік на час відпустки.

Співробітниця, яка числиться, але поки що «сидить дома з дитиною», цьому не перешкода. Справа в тому, що особи, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до 3 років, не беруть участі в розрахунку загальної чисельності працівників, які перебувають із підприємцем у трудових правовідносинах (пп. 291.4.1 ПК).

Про те, що підприємець іде у відпустку, слід повідомити орган ДФС, де він перебуває на обліку як платник податків. Саме повідомити (у довільній формі), а не подати заяву про надання відпустки. Наприклад, формулювання може бути таким: «Цим повідомляю, що відповідно до п. 295.5 ПК на період із 1 по 30 червня 2017 року скористаюся своїм правом на відпустку».

Додамо, що накопичувати таку відпустку і використати її відразу за декілька років – не можна. Адже це «податкові канікули», а не відпустка згідно із трудовим законодавством. І переносити таку відпустку податковим законодавством не передбачено.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали