Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як оформити переміщення працівника

У підприємця два магазини непродовольчих товарів. Продавці там працюють за трудовими договорами. Останнім часом обсяг продажів у першому магазині зменшився, а в другому збільшився. Тому підприємець вирішив перемістити одну продавщицю з першого магазину до другого. Це вважається зміною умов трудового договору? Чи потрібна згода працівниці? І чи треба оформляти документально зміну місцезнаходження робочого місця працівника?

Переміщення працівника не є зміною умов трудового договору. Тому згоди працівника не потрібно.

Що таке переміщення? Це доручення працівникові тієї ж роботи, яку він виконує, в іншому приміщенні, але в тій самій місцевості (ч. 2 ст. 32 КЗпП).

На що треба при цьому зважити підприємцеві? Заборонено переміщати людину на роботу, протипоказану їй за станом здоров’я (ч. 2 ст. 32 КЗпП). Неможливість трудитися на цьому робочому місці за станом здоров’я працівник повинен підтвердити медичною довідкою. Припустимо, другий магазин знаходиться в напівпідвальному сирому приміщенні, а працівниця говорить, що в неї астма. Якщо вона принесе довідку від лікаря, переміщати її до другого магазину не можна.

З приводу оформлення. Законодавство не вимагає письмово фіксувати переміщення працівника з одного робочого місця на інше. Якщо, наприклад, продавця переміщають з одного відділу магазину до іншого, то оформляти таке переміщення документально немає сенсу. Але якщо працівник переміщується до іншого приміщення, то краще це оформити наказом або розпорядженням (див. зразок). Із цим документом треба ознайомити працівника під підпис, щоб потім не було претензій. Про причину ми сказали вище (раптом є протипоказання за станом здоров’я).

ЗРАЗОК

Наказ (розпорядження) № 5

27.08.14 р. м. Дніпропетровськ

Я, фізична особа – підприємець Грушенко Андрій Олегович, переміщую продавця непродовольчих товарів магазину «Госптовари» Дрозденко Ірину Олександрівну з 1 вересня 2014 року на інше робоче місце до магазину «Усе для господарства», розташованого в м. Дніпропетровську по вул. Столярова, 2.

Фізична особа – підприємець (підпис) А. О. Грушенко

З наказом (розпорядженням) ознайомлений(а) (підпис) І. О. Дрозденко

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2592 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали