• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як обкладати перехідні доходи єдинника

Платник єдиного податку (далі – ЄП) перейшов з третьої групи до другої. Коли він перебував ще в третій групі, він відвантажив покупцям товари (роботи, послуги). А гроші за них отримав уже будучи в другій групі. Чи потрібно обкладати ЄП отриману оплату?

На перший погляд не потрібно. Адже єдинник другої групи сплачує ЄП шляхом авансових платежів у фіксованій сумі і сума його податку за звітний період не залежить від приходу грошей. Головне, щоб дохід, отриманий таким єдинником, не перевищив 1 500 000 грн. за звітний рік (пп. 2 п. 291.4 Податкового кодексу, далі – ПК).

Водночас у ПК немає норми, яка безпосередньо дозволяла б не включати до доходу єдинника отриману від покупців суму в наведеній ситуації. Наприклад, норми, аналогічної пп. 6 п. 292.11 ПК. Нагадаємо, згідно з цим підпунктом не вважаються доходом єдинника суми коштів, що надійшли як оплата товарів (робіт, послуг), реалізованих у період сплати інших податків та зборів, якщо їх вартість була включена до загального оподатковуваного доходу підприємця.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали