• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як обкладається податками страхове відшкодування, отримане підприємцем?

Автомобіль, який використовується підприємцем у господарській діяльності, потрапив у ДТП. Страхова компанія повинна виплатити страхове відшкодування згідно з договором страхування. Які податки доведеться сплатити підприємцю із суми такого відшкодування?

Оподаткування отриманого страхового відшкодування не залежить від того, на якій системі оподаткування знаходиться підприємець – на загальній чи на спрощеній. Покажемо це, розглянувши обидва варіанти.

Уточнимо, що страхове відшкодування виплачується страховиком за договорами майнового страхування і страхування відповідальності (ст. 9 Закону від 07.03.96 р. № 85/96-ВР).

Варіант 1. Підприємець – суб'єкт загальної системи оподаткування. Об'єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід. А саме: різниця між сумою виручки в грошовій і негрошовій формі та документально підтвердженими господарськими витратами підприємця (п. 177.2 Податкового кодексу, далі – ПК).

Страхове відшкодування не підпадає під поняття виручки і не є доходом від підприємницької діяльності, хоча і виплачується у зв'язку з веденням такої діяльності. Тому сума страхового відшкодування не підлягає зменшенню на суму сплачених підприємцем страхових внесків, як це передбачено п. 177.2 ПК.

До речі, контролюючий орган також не вважає витратами підприємницької діяльності витрати на страхування. Через те, що вони не включені до переліку витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходу від ведення госпдіяльності, який наведено в п. 177.4 ПК (ЗІР, категорія 104.05).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали