• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Єдинник другої групи отримав платіж від юрособи-загальносистемника за послуги харчування: чи є порушення?

Фізособа – єдинник другої групи утримує кафе. У серпні 2016 року юрособа на загальній системі оподаткування замовила в кафе банкет для своїх співробітників та оплатила єдиннику надані ним послуги. Гроші від юрособи надійшли на поточний рахунок єдинника з призначенням платежу «За послуги харчування згідно з рахунком від 10.08.16 р. № 1». Чи є порушення єдинником вимоги пп. 2 п. 291.4 Податкового кодексу (далі – ПК) при наданні послуги юрособі – неплатникові єдиного податку?

Ні, порушення немає. Пояснимо чому.

Згідно з пп. 2 п. 291.4 ПК при дотриманні встановлених критеріїв обсягу річного доходу і кількості найманих працівників до другої групи єдинників включаються фізособи-підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства.

Як видно з тексту цієї норми, отримувачем послуг (у т. ч. побутових) єдинника другої групи можуть бути тільки єдинники та/або населення. Водночас діяльність у сфері ресторанного господарства, якою якраз і займається наш єдинник, не містить обмежень за податковим статусом осіб, яким надаються послуги харчування. Адже такі послуги входять до сфери ресторанної діяльності. Так, згідно з Інструкцією, затвердженою наказом Держкомстату від 24.10.05 р. № 327 (далі – Інструкція № 327), ресторанне господарство – це вид економічної діяльності з надання послуг із задоволення потреб споживачів у харчуванні з організацією дозвілля або без нього в закладах (об'єктах) ресторанного господарства. При цьому до останніх належать не тільки ресторани, але й кафе, бари, їдальні, закусочні тощо (п. 1.5 Правил, затверджених наказом Мінекономіки від 24.07.02 р. № 219).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали