• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Єдинник перейшов в іншу групу: що з перехідним доходом та звітністю

Платник єдиного податку (далі – ЄП) другої групи в червні 2017 року відвантажив покупцю товар вартістю 6 000 грн., але грошей за нього не отримав. Із 1 липня 2017 року єдинник перейшов до третьої групи ЄП зі сплатою податку за ставкою 3 % плюс ПДВ. А у вересні отримав гроші за товар, відвантажений у червні. Як у такій ситуації єдиннику потрібно звітувати та розраховувати податок у 2017 році?

Розглянемо всі події одна за одною.

Як повинен був діяти єдинник, знаходячись у другій групі?

Згідно з п. 296.2 Податкового кодексу (далі – ПК) єдинники другої групи подають контролюючому органу податкову декларацію платника ЄП (далі – декларація) у строк, установлений для річного звітного періоду. У такій декларації відображаються обсяг отриманого доходу та суми щомісячних внесків із ЄП, нарахованих за звітний рік.

Однак якщо єдинник другої групи самостійно вирішить перейти на сплату ЄП за ставками, установленими для третьої групи, він повинен подавати декларацію у строк, установлений для квартального звітного періоду (пп. 296.5.1 ПК).

Таким чином, наш єдинник, який прийняв рішення перейти з 1 липня до третьої групи, повинен був подати контролюючому органу декларацію не пізніше 9 серпня 2017 року. Нагадаємо, що діюча форма Податкової декларації для платників єдиного податку – фізичних осіб затверджена наказом Мінфіну від 19.06.15 р. № 578.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали