Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Анулювання реєстрації єдинника без його повідомлення

13.12.2019 755 0 0

Читайте за темою:

Спецпроєкт «Захист бізнесу: судова практика»

За наявності у платника єдиного податку (далі – ЄП) податкового боргу протягом двох послідовних кварталів податків ці можуть виключити його з Реєстру єдинників: «Анульовано реєстрацію «єдинника» через борги: чи законно це».

Але чи повинен податковий орган повідомляти такого платника про проведення перевірки та чи має він право донараховувати податки «заднім числом»? Хоч така практика не є новою, це не означає, що треба безмовно скоритися.

Платник ЄП четвертої групи обов’язково повідомляється про перевірку. Адже відповідно до п. 299.11 Податкового кодексу (далі – ПК) установити порушення контролюючі органи можуть під час проведення виїзних документальних перевірок – як планових, так і позапланових.

  • Планова перевірка має бути передбачена у плані-графіку, оприлюдненому на офіційному вебсайті ДПС до 25 грудня року, що передує року, в якому вона проводиться (п. 77.1 ПК). Така перевірка буде правомірною, якщо платника про неї попереджено не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку її проведення (п. 77.4 ПК).
  • Позапланова перевірка проводиться за наявності хоча б однієї з підстав, зазначених у п. 78.1 ПК, але лише за умови, що до початку перевірки суб’єкту господарювання (далі – СГ) було вручено копію наказу про її проведення .

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали