Анульовано реєстрацію «єдинника» через борги: чи законно це
Читайте за темою:
Спецпроєкт «Захист бізнесу: судова практика»
Будь-який платник на спрощеній системі оподаткування побоюється анулювання реєстрації незалежно від того, ким він є — ФОП чи юридичною особою. Коли борг може призвести до такого наслідку, як поновити свій статус та якої правової позиції з цього питання дотримується Верховний Суд, — далі у статті.
Останнім часом побільшало випадків, коли податківці виключають суб’єктів господарювання (далі – СГ) з Реєстру платників єдиного податку (далі – Реєстр) навіть без попередження. Підставою для цього є як фактичний борг, так і непідтверджений. Таке може статися, навіть якщо платник сплатив усі податки вчасно та повністю, але банк не перерахував гроші вчасно, або ж платник помилився та відправив гроші не на той рахунок. Одна з останніх постанов Верховного Суду з цього питання — прийнята 16.07.19 р. у справі № 826/15424/14 (адміністративне провадження № К/9901/5768/18).
Тому потрібно постійно, хоча б раз на місяць, перевіряти в електронному кабінеті, чи всі податки надійшли до бюджету вчасно. А крім того, слід ще й дивитися, чи бува не виключили СГ з Реєстру.
ФОП та юрособу на третій групі можуть виключити з Реєстру в разі наявності податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів — в останній день другого із цих кварталів (пп. 8 пп. 298.2.3 Податкового кодексу, далі — ПК).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року