Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Захист прав споживачів: хто контролює

Перевірка торговельної точки

Торговельне підприємство має декілька торговельних точок. Хто може прийти до них із перевіркою дотримання підприємством прав споживачів?

Подібні питання віднесені до компетенції Державної служби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів (далі – Держпродспоживслужба).

Держпродспоживслужба може завітати із плановою або позаплановою перевіркою. При проведенні перевірок перевіряючі керуються вимогами Закону від 05.04.07 р. № 877-V (далі - Закон № 877).

Планові перевірки проводяться відповідно до затвердженого плану проведення таких перевірок. Ознайомитися із цим планом можна на офіційному сайті Держпродспоживслужби. Протягом планового періоду проведення більше однієї планової перевірки не допускається (ст. 5 Закону № 877).

Перед плановою перевіркою підприємство повинні письмово повідомити про її проведення не пізніше ніж за 10 календарних днів (ч. 4 ст. 5 Закону № 877). Таке повідомлення повинне містити: дати початку та закінчення перевірки; найменування юрособи, яка перевіряється; найменування відповідного органу (департаменту) Держпродспоживслужби.

Повідомлення направляється рекомендованим листом та/або за допомогою електронної пошти або вручається особисто під підпис керівникові або уповноваженій особі підприємства. Якщо повідомлення не направлялося, перевіряючих можна не допустити до перевірки. Однак слід переконатися в тому, що воно дійсно не направлялося, оскільки необґрунтованою відмовою можна накликати лихо (ч. 4 ст. 5 Закону № 877).

Тривалість планової перевірки не може перевищувати 10 робочих днів (далі – р. д.), а для суб’єктів мікро- і малого підприємництва – 5 р. д. (ч. 5 ст. 5 Закону № 877). Продовження планової перевірки не допускається.

Позапланові перевірки проводяться без попереднього повідомлення. Підстави для призначення такої перевірки наведено в ст. 6 Закону № 877.

Під час позапланової перевірки розгляду підлягають тільки ті питання, які стали підставою для її проведення. Ці питання повинні бути зазначені в направленні на перевірку.

Важливий нюанс: не допускається позапланова повторна перевірка за один і той самий період, за одним і тим самим предметом та підставою (ч. 1 ст. 6 Закону № 877).

Тривалість позапланової перевірки – не більше 10 р. д., а для суб’єктів малого підприємництва – 2 р. д. (ч. 4 ст. 6 Закону № 877). Пам’ятайте, що продовження позапланової перевірки не допускається.

Перед початком планової або позапланової перевірки представники Держпродспоживслужби зобов’язані пред’явити свої службові посвідчення та оригінал направлення на перевірку.

Направлення повинне бути підписане керівником органу Держпродспоживслужби або його заступником і засвідчене печаткою. Копію направлення перевіряючі передають суб’єктові господарювання. Направлення повинне містити відомості, наведені в ч. 3 ст. 7 Закону № 877.

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Статті за темою
21.02.2025
За який період може бути проведено планову податкову перевірку з огляду на призупинення строків давності?
На сьогодні багато платників податків отримують повідомлення про проведення у них планових податкових перевірок. Дивуватися тут нема чому, оскільки з 01.01.2025 органи ДПС призначають планові перевірки за загальними правилами, установленими Податковим кодексом (далі – ПК). Нагадаємо, що вже не...
Популярне
05.04.2025
Продовження строку корисного використання повністю замортизованих основних засобів
Ситуація із практики: строк, визначений під час первинного визнання об’єкта основних засобів (далі – ОЗ), уже закінчився, а актив продовжує використовуватися. НП(С)БУ 7 передбачено, що строк корисного використання (експлуатації) об’єкта ОЗ переглядається в разі зміни очікуван...
21.02.2025
Додаток 5 декларації з ПДВ: порядок заповнення та виправлення помилок
Додаток 5 до декларації з ПДВ (далі – декларація) заповнюється платниками ПДВ, які зобов’язані розподіляти вхідний ПДВ відповідно до п. 199.1 Податкового кодексу (далі – ПК) (заповнюють таблиці 1 і 2) та платниками, що застосовують касовий метод обліку ПДВ (заповнюють таблицю 3). ...
11.03.2025
Наказ про встановлення норм витрати палива
Якщо ваше підприємство вирішило вдатися до нормування витрат пального або розмірковує, чи доцільно це робити, постараємося спростити для вас це завдання, навівши в статті: зразок наказу про встановлення норм витрати палива; дві причини, чому на підприємстві необхідний такий наказ. Якщо ваше під...
Нове
21.02.2025
За який період може бути проведено планову податкову перевірку з огляду на призупинення строків давності?
На сьогодні багато платників податків отримують повідомлення про проведення у них планових податкових перевірок. Дивуватися тут нема чому, оскільки з 01.01.2025 органи ДПС призначають планові перевірки за загальними правилами, установленими Податковим кодексом (далі – ПК). Нагадаємо, що вже не...
07.01.2025
Перевірки-2025: коли діє мораторій?
Під час воєнного стану щодо багатьох перевірок діє мораторій. Правила мораторію постійно змінюються через унесення змін до нормативних документів. Тому в 2025 році заборону на багато видів перевірок уже скасовано. У консультації ми розглянемо щодо яких перевірок діє мораторій станом на 01.01.2025 о...
24.12.2024
Податкові перевірки: порядок проведення в умовах воєнного стану
На період воєнного стану на багато перевірок запроваджено мораторій. На податкові перевірки його було встановлено нормами Податкового кодексу (далі – ПК). Правила дії мораторію постійно змінювалися, і сьогодні він стосується лише невеликого кола суб’єктів господарювання. У статті розпові...
Кращі матеріали