• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

У який час і де має право проводити перевірку орган держпраці?

Підприємство чекає перевірка з питань дотримання трудового законодавства. Чи повинні представники Держпраці приходити на перевірку тільки в робочий час підприємства? І де вони можуть проводити перевірку?

Ці питання недостатньо врегульовані на законодавчому рівні, тому на практиці виникають спори.

Судіть самі. Із 2017 року вимоги Закону від 05.04.07 р. № 877-V (далі – Закон № 877) поширюються і на відносини у сфері нагляду (контролю), що здійснюється органами Держпраці (ст. 2 цього Закону). А Законом № 877 передбачено, що:

  • планові та позапланові перевірки здійснюються в робочий час суб'єкта господарювання, установлений його правилами внутрішнього трудового розпорядку (ч. 3 ст. 4 Закону № 877);
  • державний нагляд (контроль) здійснюється за місцем ведення господарської діяльності суб'єктом господарювання чи його відокремленими підрозділами або в приміщенні органу держнагляду (контролю) – у випадках, передбачених законом (ч. 1 ст. 4 Закону № 877).

Те саме зазначено в п. 3 Порядку, затвердженого наказом Мінсоцполітики від 02.07.12 р. № 390.

Водночас у ч. 4 ст. 2 Закону № 877 сказано, що для окремого переліку держорганів (у т. ч. і для Держпраці) правила цього закону діють з огляду на особливості, установлені законами у відповідних сферах і міжнародними договорами.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали