• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

За чиєю скаргою орган держпраці може перевірити підприємство?


Позапланова перевірка підприємства проводиться органом Держпраці, зокрема, на підставі звернення фізособи. Це може бути будь-яка особа чи тільки працівник (колишній працівник) підприємства?


Перелік підстав для проведення позапланових перевірок наведено у ст. 6 Закону від 05.04.07 р. № 877-V. Серед них є і така, як звернення фізособи (фізосіб) про порушення, яке завдало шкоди його правам, законним інтересам, життю або здоров'ю, навколишньому природному середовищу або безпеці держави. До звернення додаються підтвердні документи або їх копії (за наявності) (ч. 1 ст. 6).

У цій нормі не конкретизовано, повинна бути людина, яка звертається до Держпраці, якось пов'язана із суб'єктом господарювання чи ні. Важливий сам факт порушення прав та інтересів фізособи у сфері, яка підлягає контролю з боку Держпраці.

Але якщо розмірковувати логічно, то у сфері трудових відносин порушник і постраждалий повинні бути пов'язані саме трудовими відносинами (у т. ч. оформленими або не оформленими). А інакше порушення підлягає розгляду іншими контролюючими органами. Наприклад, якщо допущено порушення у сфері захисту прав споживачів, то Державною службою з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів.

Крім того, у законодавстві, на жаль, чітко не сказано, що перевіряючі зобов'язані пред'явити перевірюваному суб'єкту господарювання скаргу (заяву), на підставі якої вони прийшли з перевіркою. Важливо тільки, щоб вони пред'явили направлення на позапланову перевірку, де буде зазначено підставу для її проведення.

Але хочемо нагадати, що проведення перевірки за зверненням фізособи (фізосіб) необхідно узгоджувати з Державною регуляторною службою (ДРС). Порядок і форма такого узгодження затверджені наказом Мінекономрозвитку від 20.01.17 р. № 56/5.

Тому в цьому випадку перевіряючі зобов'язані пред'явити підприємству крім направлення на перевірку і службових посвідчень ще й узгодження з ДРС за затвердженою формою (копію узгодження повинні надати підприємству). Крім того, інформація про такі узгодження повинна бути розміщена на офіційному сайті ДРС у розділі «Державний нагляд (контроль)» у вкладці «Розгляд звернень щодо узгодження перевірок».

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2592 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали